خانه صنایع دستی رشت : نگین فرهنگی میدان شهرداری

استان گیلان، رشت، میدان شهرداری، پیاده راه فرهنگی به سمت خسابان سعدی
مسیریابی خانه صنایع دستی رشت در نقشه

میدان شهرداری رشت ، شاید از دور فقط یک عمارت بزرگ به‌نظر برسد که معماری روسی آن همه عابران پیاده را جذب خودش می‌کند. اما این‌طور نیست و در کناره‌های این عمارت بزرگ و تاریخی، مراکز فرهنگی و هنری خاطره‌انگیزی هم وجود دارند که باید با آن‌ها آشنا شد.

خانه صنایع دستی رشت

خانه صنایع دستی رشت، یکی از همان مکان‌هایی است که در جوار ساختمان شهرداری رشت و در پیاده راه فرهنگی شهرداری قرار دارد. شهرداری رشت در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ به‌منظور توسعه امور فرهنگی و هنری این کلان شهر، خانه صنایع دستی را در پیاده‌راه فرهنگی احداث کرد.

آدرس خانه صنایع دستی در رشت

برای رسیدن به خانه صنایع دستی، باید مسیرهای منتهی به شهرداری رشت را دنبال کنید. شما می‌توانید علاوه بر استفاده از سیستم حمل‌ونقل شهری (تاکسی و یا اتوبوس) از نقشه گوگل مپ هم کمک بگیرید.

همچنین، اگر قرار است از تهران به این مکان بیایید. از رسیدن به میدان گیل، به میدان مصلی بیایید و وارد خیابان امام خمینی شوید. مسیر خیابان امام را مستقیم تا آخر بیایید و ماشین را در یکی از پارکینگ‌ها پارک کنید تا در کم‌تر از 5 دقیقه پیاده‌روی، به مجتمع فرهنگ خاتم‌الانبیا برسید. خانه صنایع دستی رشت در کنار این مجتمع قرار دارد.


اوج استقبال مردم در قلب جشنواره‌های بومی

استقبال ساکنین رشت و مخصوصاً گردشگران از این مرکز فرهنگی، در روزهایی که جشنواره‌های صنایع دستی برگزار می‌شوند، اوج می‌گیرد. مثلاً هر سال به‌مناسبت روز ملی صنایع دستی و روز فرش، بازار ویژه صنایع دستی به‌مدت یک هفته در پیاده‌راه فرهنگی رشت برگزار می‌شود.

خانه صنایع دستی رشت

شما می‌توانید هر روز، مخصوصاً در ۲۰ خرداد ماه هر سال، برای غرق شدن در دنیای وسیع صنایع دستی رشت، به خانه صنایع دستی رشت سر بزنید. فراموش نکنید که خانه صنایع دستی در رشت، روزهای غیر تعطیل و در ساعات اداری میزبان علاقه‌مندان به دست‌سازه‌های مردم این سرزمین است.

با من در دوجینجا همراه بشید تا به قلب کافه‌ها، رستوران‌ها، معابر، پیاده‌راه فرهنگی، موزه‌ها و مکان‌هایی در رشت زیبا بریم که مطمئناً از دیدنشون شگفت‌زده می‌شید!