عکس از سینما میرزا کوچک خان رشت در کنار سینما سپیدرود رشت در شب

سینماهای رشت + آدرس و شماره تلفن هر سینما

رشت، عروس گیلان، یکی از پربازدیدترین شهرهای ایران است که به دلیل جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی خود، همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. یکی از تفریحات محبوب در رشت، تماشای فیلم در سینماهای این شهر است.

رشت از پیشینه‌ای غنی در زمینه هنر و فرهنگ برخوردار است. اولین تئاتر کلاسیک کشور در رشت افتتاح شد و اولین تماشاخانه کشور نیز در این شهر قرار داشت. بنابراین، جای تعجب نیست که رشت دارای سینماهای متعددی باشد که علاقه‌مندان به سینما امکان تماشای فیلم‌های جدید و جذاب را داشته باشند.


سینما سپیدرود رشت :‌ از قدیمی‌ترین سینماهای رشت

سینما سپیدرود یکی از قدیمی‌ترین سینماهای رشت است که در سال 1306 ساخته شد. این سینما در ابتدا به نام دیده‌بان شناخته می‌شد و در سال 1320 توسط کریشا مایاک خریداری و به شکل سینما درآمد. در سال 1330 نام این سینما به سهیلا تغییر پیدا کرد و در نهایت در سال 1383 به نام فعلی خود، یعنی سینما سپیدرود رشت، تغییر نام داد.

سینما سپیدرود در حال حاضر دارای دو سالن نمایش با ظرفیت 800 نفر است. این سینما در مرکز شهر رشت واقع شده و یکی از محبوب‌ترین سینماهای این شهر است.

گیلان، رشت، میدان شهرداری، ابتدای خیابان علم الهدی، سینما سپیدرود
ساعت کاری از ۱ ظهر تا ۹:۳۰ شب
مسیریابی سینما سپیدرود در نقشه


سینما ۲۲ بهمن : بزرگ‌ترین سینمای رشت

سینما 22 بهمن رشت جزء سینماهای قدیمی شهر است که در سال 1344 با عنوان سینما رادیوسیتی توسط آقای صفرعلی بافکر تاسیس شد. این سینما دو سالن و بالغ بر 1300 صندلی دارد و از بزرگترین سینماهای شهر رشت محسوب می­شود.

گیلان، رشت،‌ روبه‌روی ضلع شمالی پارک سبزه میدان، ۵۰ متری خیابان علم‌الهدی، سینما ۲۲ بهمن
ساعت کاری از ۱ ظهر تا ۹ شب
مسیریابی سینما ۲۲ بهمن در نقشه

سینما میرزا کوچک خان

سینما میرزا کوچک خان در سال ۱۳۴۰ تاسیس شد و در ابتدا به نام سینما آسیا شناخته می‌شد. این سینما در سال ۱۳۵۷ به نام میرزا کوچک خان تغییر نام داد.

سینما میرزا کوچک خان در حال حاضر دارای یک سالن نمایش با ظرفیت ۷۵۰ نفر است. این سینما در مرکز شهر رشت واقع شده و یکی از محبوب‌ترین سینماهای این شهر است.

از جمله مزیت‌های سینما میرزا کوچک خان، حس نوستالژیکی است که به دلیل قدمتش به تماشاگران می‌دهد. این سینما با معماری قدیمی و سالن نمایش سنتی خود، یادآور خاطرات خوب فیلم‌های قدیمی است.

گیلان، رشت، میدان شهرداری، ابتدای خیابان علم الهدی
ساعت کاری از ۱ ظهر تا ۹:۳۰ شب
مسیریابی سینما میرزا کوچک خان در نقشه

کلام آخر

رشت با داشتن سینماهای متعدد و متنوع، مقصدی جذاب برای علاقه‌مندان به سینما است. اگر قصد دارید یک آخر هفته سینمایی را در رشت سپری کنید، حتماً به یکی از این سینماها مراجعه کنید.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به سفر و گردشگری علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم در این سفر، با دوجینجا همراه بشید تا با هم به تک تک جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های گیلان سفر کنیم.