روستای پسیخان رشت ، نگین درخشان طبیعت گیلان

استان گیلان، رشت، جاده رشت به فومن، روستای پسیخان
مسیریابی پسیخان رشت در نقشه

روستای پسیخان یکی از جاهای دیدنی رشت است که به‌خاطر طبیعت خاص خود، هر ساله گردشگران زیادی از سراسر کشور به خود جذب می‌کند. در این روستا، شما می‌توانید به طور همزمان رودخانه، بیجار (زمین‌های کشاورزی) و طبیعت سبز و آرامش‌بخش را تماشا کنید.

با دوجینجا همراه باشید تا به قلب روستای پسیخان سفری فراموش‌نشدنی داشته باشیم.


آدرس و مسیرهای دسترسی به روستای پسیخان

برای دسترسی به روستای پسیخان، می‌توانید از خودروی شخصی یا وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. اگر با خودروی شخصی سفر می‌کنید، می‌توانید از طریق جاده‌ی رشت به فومن، بعداز گذر از تالاب عینک خود را به پسیخان برسانید. این مسیر حدود 15 کیلومتر طول دارد و حدود 20 دقیقه زمان می‌برد.

اگر با وسایل حمل‌ونقل عمومی سفر می‌کنید، می‌توانید از اتوبوس‌های خط رشت به فومن استفاده کنید. این اتوبوس‌ها در ایستگاه پسیخان توقف می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری روستای پسیخان

روستای پسیخان رشت دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رودخانه پسیخان رشت

رودخانه پسیخان، یکی از زیباترین آبگیرهای استان گیلان است که در مرکز روستا قرار دارد. این رودخانه در فصل بهار و تابستان، مملو از آب و ماهی است و منظره‌ای بسیار زیبا و چشم‌نواز را ایجاد می‌کند.

مناظر طبیعی روستای پسیخان

روستای پسیخان با طبیعت بکر و سرسبز خود، مناظری بسیار زیبا و دل‌انگیز را به نمایش می‌گذارد. شالیزارهای سرسبز، باغ‌های میوه، درختان سر به فلک کشیده، و رودخانه‌های خروشان، از جمله‌ی زیبایی‌های طبیعی این روستا هستند.

ماهیگیری در پسیخان

یکی از دلایل شهرت رودخانه پسیخان وجود ماهی و فضای مناسب برای ماهیگری است. مردم استان گیلان در فصل مناسب برای صید ماهی با دام و تور به این رودخانه می‌آیند.

مسجد روستای پسیخان رشت

مسجد جامع روستای پسیخان، یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین مساجد استان گیلان است که در مرکز روستا قرار دارد. این مسجد دارای معماری قدیمی و بسیار زیبایی است.

امکانات رفاهی روستای پسیخان

روستای پسیخان دارای امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران است. در این روستا می‌توانید رستوران‌ها و فروشگاه‌های متعددی را پیدا کنید. همچنین، امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و نمازخانه نیز در این روستا فراهم شده است.

نکات مهم برای سفر به روستای پسیخان

بهترین زمان برای سفر به روستای پسیخان، فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ها، آب و هوا معتدل است و می‌توانید از طبیعت بکر و زیبای روستا لذت ببرید و در آبگیر پسیخان شنا و آب‌بازی کنید.

اگر قصد دارید در روستای پسیخان کمپ کنید، حتماً لوازم ضروری مانند چادر، کیسه‌خواب، و وسایل پخت‌وپز را همراه خود داشته باشید. در‌ضمن، هنگام گشت‌وگذار در روستای پسیخان، از آسیب رساندن به محیط‌زیست خودداری کنید.


سخن آخر

روستای پسیخان رشت، یکی از زیباترین روستاهای گیلان است که با طبیعت زیبای خود، هر ساله میزبان گردشگران و مسافران است. اگر قصد دارید از زیبایی‌های طبیعت گیلان لذت ببرید، حتماً سری به روستای پسیخان بزنید.

در دوجینجا، ما قصد داریم شما را به سفری به گیلان دعوت کنیم. در این سفر، باهم به تک تک کافه‌ها، روستاها، جاذبه‌های تاریخی و دیدنی‌های زیبای این استان سفر می‌کنیم.