چگونه به روستای کنارسر در کوچصفهان برویم؟

استان گیلان، رشت، کوچصفهان، جاده کوچصفهان به لشت نشا، روستای کنارسر
مسیریابی دهستان کنارسر در نقشه

روستای کنارسر یکی از جاهای دیدنی کوچصفهان محسوب می‌شود که به‌دلیل بافت روستایی دست نخورده و ویلاسازی کم، بسیار جذاب و دیدنی است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روستا، سرسبزی و انبوه درختانی است که در قلب آن جا گرفته‌اند. این روستا یک آبگیر زیبا هم دارد و در کم‌تر از 30 دقیقه که از شهر رشت دور شوید، به آن می‌رسید. جمعیت روستای کنارسر در سال ۱۳۸۵ برابر با ۱۵۷۸ نفر بوده است. مردم این روستا به زبان گیلکی صحبت می‌کنند و اکثریت به کشاورزی و دامداری مشغول هستند.


موقعیت جغرافیایی روستای کنارسر

روستای کنارسر در دهستان کنارسر، بخشی از کوچصفهان قرار دارد. این روستا از شمال به روستای لات، از جنوب به روستای هندوانه‌پردسر، از شرق به روستای خانقاه و از غرب به روستای گوراب‌کلا محدود می‌شود.

برای رفتن به دهستان کنارسر، از شهر رشت به سمت کوچصفهان حرکت کنید. پس از رسیدن به شهر کوچصفهان، از میدان امام خمینی به سمت جاده لشت نشا حرکت کنید. پس از طی کردن حدود ۵ کیلومتر، به روستای کنارسر خواهید رسید.


جاذبه های گردشگری دهستان کنارسر

دهستان کنارسر جاذبه‌های گردشگری متعددی ندارد و بیشتر برای گردش یک روزه توصیه می‌شود از جمله دیدنی‌های این روستا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طبیعت روستا:  کنارسر به دلیل درختان سرسبز و زمین‌های کشاورزی متعدد، یکی از زیباترین روستاهای کوچصفهان به‌شمار می‌رود.
  • سوئیت‌ها و کلبه‌های کنارسر: این سوئیت‌ها و کلبه‌ها که اکثراً در میان باغ‌ها و نزدیک به مزارع کشاورزی هستند، مکان مناسبی برای اقامت در طبیعت زیبای کوچصفهان هستند.

رودخانه سیاه جاناکول

رودخانه کوچکی از بخش کنارسر ابوالفضلی می‌گذرد که به آن «سیاه جاناکول» می‌گویند. این رودخانه در گذشته عمیق‌تر و وسیع‌تر بوده است و تا به امروز چند نفر در آن غرق شده‌اند. به همین دلیل، اهالی روستای کنارسر نام این رودخانه را «سیاه جاناکول» گذاشته‌اند تا خطر این قسمت را به دیگران نشان دهند.


جاده‌ای رویایی به سوی کنارسر

روستا کنارسر در مسیر کوچصفهان به لشت نشا قرار دارد. جاده کوچصفهان به لشت نشا یکی از زیباترین جاده‌های استان گیلان است. این جاده در میان زمین‌های کشاورزی و پرطراوت قرار دارد و در فصل بهار و تابستان، بوی برنج تازه‌کاشت، هوش از سر هر گردشگری می‌برد.

در دوجینجا، ما قصد داریم شما را به سفری به گیلان دعوت کنیم. در این سفر، باهم به تک تک کافه‌ها، روستاها، جاذبه‌های تاریخی و دیدنی‌های زیبای این استان سفر می‌کنیم.