دشت شقایق دیلمان، مقصدی رؤیایی

استان گیلان، سیاهکل، ییلاق دیلمان
مسیریابی دشت شقایق و بابونه دیلمان در نقشه

دیلمان یکی از آن مناطق ییلاقی با آب‌وهوای خنک و سرسبز است که می‌توان منظره‌های زیبایی را در آن دید. با حرکت به سمت مسیر دیلمان، سفر شما دقیقا از همان بدو ورود به این منطقه شروع خواهد شد و جاهای دیدنی مختلفی مانند آبشار لونک، کاروانسرای تی تی و پیرکوه وجود دارد. اما آنچه که باعث تمایز این منطقه نسبت به مناطق دیگر استان گیلان می‌شود، دشت شقایق دیلمان و بابونه آن است. از آنجایی که فرصت زیادی برای تماشای منظره باشکوهی از گل‌های شقایق وحشی و بابونه‌های سفید رنگ باقی نمانده، در این مطلب از دوجینجا همراه ما باشید.

دیلمان کجاست؟

دیلمان یکی از زیباترین ییلاق های گیلان است که به اندازه 2000 متر بالاتر از سطح دریا است. برای رفتن به دیلمان باید 88 کیلومتر از شهر رشت دورتر شوید یا فاصله 25 کیلومتری آن را از سیاهکل طی کنید. این منطقه علاوه بر زیبایی‌های طبیعی از جمله دشت شقایق دیلمان و دشت بابونه، ارزش تاریخی زیادی دارد؛ زیرا قدمت آن متعلق به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح است. مردمان این منطقه دام‌های خود را برای چریدن به دیلمان می‌آورند. نام این منطقه در زبان شیرین گیلکی معادل محل مرتفع چرای دام است. بخش شمالی دیلمان به رشته کوه‌های البرز می‌رسد و از شرق با قله درفک ارتباط دارد. 

دشت شقایق دیلمان

وقتی در طبیعت سرسبز دیلمان قدم می‌زنید، تا چشم کار می‌کند بوته‌های سرسبز را می‌بینید. آیا می‌خواهید دشت شقایق دیلمان را ببینید؟ پس وسایلتان را جمع کنید و به سمت روستای پس کوه بروید. درست در فاصله 6 کیلومتری از غرب دیلمان می‌توانید دشت گل شقایق با گل‌های قرمز رنگ را ببینید. پیشنهاد می‌کنیم حتما دوربین عکاسی یا تلفن همراهتان را ببرید تا عکس‌های زیبایی از این منظره بگیرید.

بهترین زمان بازدید از دشت های شقایق دیلمان

گل‌های دشت شقایق دیلمان در ماه‌های پایانی فصل بهار رشد می‌کنند و باز می‌شوند. بنابراین برنامه سفر خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در اواخر اردیبهشت تا اواسط خرداد در این منطقه حضور داشته باشید و این دشت گل شقایق را تماشا کنید.

دشت بابونه در دیلمان

یکی دیگر از جاهای دیدنی و زیبای این منطقه، دشت بابونه دیلمان است. در همان ماه‌های اردیبهشت و خرداد، گل‌های بابونه این منطقه شکفته می‌شوند و می‌توانید منظره زیبایی از گل‌های کوچک سفید رنگ را ببینید. با تماشای دشت بابونه دیلمان و گرفتن عکس‌هایی زیبا و فوق‌العاده از آن، تجربه خاطره‌انگیزی از سفر به شمال کشور خواهید داشت.


سفر به دیلمان در اردیبهشت ماه

با سفر به استان گیلان، طبیعت گردی شما آغاز خواهد شد! در این مطلب همه چیز را درباره منطقه دیلمان توضیح دادیم تا پیش از سفر به این منطقه، راهنمای گردشگری کاملی داشته باشید. یادتان نرود برای تماشای دشت شقایق دیلمان و گل‌های بابونه در این منطقه، در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سفر کنید.

در این صورت می‌توانید عکس‌های خاطره‌انگیزی از گل‌های قرمز و سفید رنگ دیلمان ثبت کنید. اگر شما هم قصد دارید مدتی مهمان شهرهای کوچک و بزرگ استان گیلان باشید، راهنماهای گردشگری و مطالب دیگر سایت دوجینجا را هم از دست ندهید.

سفر از فعالیت‌های مورد علاقه منه و شهر رشت یکی از جاهاییه که برای من تصویر بهشت رو تداعی می‌کنه. پس کوله بارتون رو جمع کنین تا گشت‌وگذاری تو رشت داشته باشیم.