روستای آلمان رشت، مکانی خوش آب و هوا برای گردشگری

در حاشیه شهرستان رشت وقتی به سمت دیوارهای فرودگاه می‌روید به روستایی به‌نام آلمان خواهید رسید. این روستا در بخش مرکزی شهرستان رشت در استان گیلان قرار دارد. روستای آلمان منطقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا است که از باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی احاطه شده است.

استان گیلان، رشت، خیابان استاد معین، بعداز روستای پستک، روستای آلمان
مسیریابی روستای آلمان در نقشه

دسترسی به روستای آلمان

برای دسترسی به روستای آلمان ابتدا باید به محله گلسار رشت بروید، سپس از طریق خیابان استاد معین به سمت روستای پستک حرکت کنید. با گذر از روستای پستک، به روستای آلمان خواهید رسید.

موقعیت جغرافیایی

روستای آلمان در فاصله حدود ۳ کیلومتری مرکز گلسار رشت قرار دارد. این روستا از طریق جاده‌ی سرسبز پستک به منظقه گلسار رشت متصل است. همچنین جاده‌های اطراف، آلمان را به اتوبان رشت به انزلی و روستاهای اطراف متصل می‌کنند.

جمعیت روستای آلمان

تابلوی ورودی روستای آلمان رشت

جمعیت این روستا حدود 400 نفر است که برخی از آن‌ها ساکنین دائم روستا نیستند. این افراد، به دلیل نزدیک بودن به فضای شهری گلسار و خوش آب و هوا بودن منطقه، اقدام به ساخت ویلا در روستا کرده‌اند و تنها در فصل‌های گرم سال و ایام تعطیل در روستا زندگی می‌کنند.

امکانات روستا

روستای آلمان دارای امکانات اولیه زندگی از جمله آب، برق، گاز و تلفن است. همچنین در این روستا یک میدان کوچک، چند سوپرمارکت و یک مسجد وجود دارد. نزدیک بودن این روستا به منطقه‌ی گلسار، باعث پیشرفت چشمگیر این منطقه گشته است.

زمین های کشاورزی در روستای آلمان رشت

جاذبه‌های گردشگری

روستای آلمان به دلیل طبیعت زیبا و آب و هوای مطبوع خود، یکی از مکان‌های گردشگری محبوب در استان گیلان است. از جمله جاذبه‌های گردشگری این روستا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رودخانه زرجوب
  • ویلاهای لوکس
  • فضای روستایی سرسبز
  • بیجار (زمین‌های کشاورزی)

روستای آلمان در میان درختان سرسبز و رودخانه زرجوب قرار گرفته است. این روستا دارای امکانات رفاهی و گردشگری مناسبی است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک سفر یک روزه یا چند روزه باشد.

در دوجینجا، ما قصد داریم شما را به سفری به گیلان دعوت کنیم. در این سفر، باهم به تک تک کافه‌ها، روستاها، جاذبه‌های تاریخی و دیدنی‌های زیبای این استان سفر می‌کنیم.